BEYMEN (boyp)

Yarına kadar Beymen'e hissesini satmayan borsa yatırımcılarının sahip oldukları lotlar birim olarak 5.3 TL'leden sabit fiyatla satın alınacak. 

BEYMEN (boyp)
Ayşe Eda
Ayşe Eda
26 Eylül 2019 Perşembe 16:30

Beymen'den önemli KAP açıklaması geldi... 

Borsadan çıkmak isteyen Beymen, daha önceki dönemlerde borsa hisselerini satın almıştı.

Hisselerin yüzde 98'i  Beymen'e geçti. Kalan yüzde 2'lik borsa yatırımcılarının Beymen hisselerini satması bekleniyor. Son gün yarın saat 17:00

Beymen'in hissesinin küçük yatırımcıda kalan  hisse lot sayısı yaklaşık 1 milyon 500 civarında. Bu rakam oldukça düşük seviyede. Ancak bugün 31 bin lot ancak satılabilmiş durumda. 

Beymen'in son yüzde ikilik kısmını temsil eden 1.5 milyonluk lot sahibi ise son gün satışlarda tedirgin bir durum sergiliyorlar. 

Beymen hisselerini bugün satanlar an olarak (16.54) 8.01 seviyesinden sattılar. 

Beymen hisselerinin son satışı Cuma 17:00'de sona erecek. 

Yarına kadar Beymen'e hissesini satmayan borsa yatırımcılarının sahip oldukları lotlar birim olarak 5.3 TL'leden sabit fiyatla satın alınacak. 

BEYMEN'in kap açıklaması ise şöyle: 
 

Hâkim ortağımız Mayhoola for Investments LLC ("Mayhoola") tarafından iletilen açıklama aşağıda yatırımcılarımızın dikkatine sunulmaktadır.


"19 Eylül 2019 tarihli özel durum açıklamamızda da belirtiğimiz üzere, Mayhoola'nın Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.'de ("Şirket") sahip olduğu oy haklarının %98'i geçmesi neticesinde 27 Haziran 2019 tarihinde başlatılan satma hakkı kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü süre yarın (27 Eylül 2019 tarihi saat 17:00'de) sona erecektir.

Mayhoola, en geç söz konusu hak düşürücü sürenin sona erdiği günü tarihi takip eden üç iş günü içerisinde ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak için Şirket'e başvuracak olup, ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılmasında satım bedeli Sermaye Piyasası Kurulu'nun Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği (II-27.2) ("Tebliğ") çerçevesinde belirlenecektir.


Bu doğrultuda Tebliğ Madde 6/(2)/(a)/(1) hükmünde öngörülen SPK mevzuatı tahtındaki fiyata uygun olarak Mayhoola tarafından hâkim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarih olan 27 Haziran 2019 tarihinden önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olan 5,3619 TL fiyatından ortaklıktan çıkarma hakkı kullanılacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun ve Borsa İstanbul A.Ş.'nin onayına tabi olarak, ortaklıktan çıkarma hakkı kullanım sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Şirket borsa kotundan ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun kapsamından çıkarılacaktır.


Ortaklıktan çıkarma süreci ve ortaklıktan çıkarma sürecinin sonuçlarına ilişkin bilgi, satma hakkı kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü sürenin sonunda ortaklıktan çıkarma hakkının kullanımı talebinde bulunulması amacıyla Mayhoola tarafından Şirket'e resmen başvurulmasıyla birlikte ayrı bir özel durum açıklamasıyla kamuya duyurulacaktır. 


Etiketler; #byop
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.