Banvitaş'tan Açıklama

Banvitaş'tan açıklama var...

Banvitaş'tan Açıklama
Ayşe Eda
Ayşe Eda
26 Kasım 2019 Salı 21:00

Banvitaş Temettü Politikası Hakkında Açıklama Yaptı 

Banvit kar dağımıtı politikasına dair KAP’a açıklamada bulundu. Açıklamda Şirket tarafından konuya ilişkin olarak yayınlanan Ek’te temettü politikasına dair şu bilgiler verilmiştir:

“Şirketimiz, ana sözleşme hükümleri, TTK, İMKB ve sermaye piyasası kanunu ile düzenlemeleri gereğince kar dağıtımı yapmaktadır.

Kar dağıtımı ile ilgili hususlar, anas sözleşmemizin 23. maddesiyle belirlenmiştir. Bu maddeye istinaden, yıllık bilançoda görülen safi (net) kar, varsa geçmiş yıl zararlarının düşülmesinden sonra, birinci tertip yedek akçe ve birinci temettü ayrıldıktan sonra, Yönetim Kurulu’nun teklifi ve genel Kurul onayıyla belirlenen miktarda kar payı Bağımsız Üyeler hariç Yönetim Kurulu üyelerine, Murahhas Azaya, Genel Müdüre ve Sevk-İdare personeline tahsis edilir.

Yukarıda açıklanan meblağlar düşüldükten sonra Genel Kurul, safi kardan kalan kısmı kısmen vaya tamamen ikinci temettü olarak dağıtmaya,veya olağanüstü yedek akçe olarak ayırmaya, yada bilançoda geçmiş yıl karı olarak brakmaya yetkilidir.

Türk Ticaret Kanununun 466/3 maddesi ile Sermaye Piyasası Kanununun bu konudaki hükümleri saklıdır.

Yasa hükmü ile ayrılması gereken yedek akçeler ile ana sözleşmede pay sahipleri için belirlenen birinci temettü dağıtılmadıkça, başka yedek akçe ayrılmasına, ertesi yıla kar aktarılmasına, yönetim kurulu üyeleri ile, memur, müstahdem ve işçilere kardan pay dağıtılmasına karar verilemez.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.